Europejski Korpus Solidarności w INPRO!

Jesteśmy organizacją posiadającą Znak Jakości, co umożliwia nam przyjmowanie międzynarodowych wolontariuszy. Nasze programy wolontariatu to:

  • Wolontariat grupowy „Time’s up! Team up!” (7 tygodni) – projekty dla 15-20 wolontariuszy, którzy przyjeżdżają na 7 tygodni do Rzeszowa. Mogą w nich uczestniczyć również osoby z Polski. W 2023 roku planujemy następujące edycje:

    • I team – 11/04/2023 – 28/05/2023
    • II team – 20/08/2023 – 07/10/2023
  • Wolontariat długoterminowy „Youth Embracing Change” – program skierowany do 6 wolontariuszy, którzy chcą pracować z nami przez cały rok.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy obecnie prowadzimy nabór na nasze projekty, zarejestruj się na portalu Europejskiego Korpusu Solidarności. Wszystkie nasze nabory ogłaszamy publicznie właśnie tam. Aplikować możesz tylko przez ten portal!

CHCESZ SPRAWDZIĆ, CZY AKTUALNIE PROWADZIBY NABÓR NA PROJEKT WOLONTARIATU?

Sprawdź naszą stronę!

JAK APLIKOWAĆ?

Nasze projekty cieszą się dużym zainteresowaniem i otrzymujemy wiele zgłoszeń. Dlatego, jeśli interesuje Cię wolontariat europejski w naszej organizacji i potrzebujesz pomocy w przygotowaniu dobrej aplikacji, skontaktuj się z organizacją wysyłającą z Twojego kraju oraz weź pod uwagę następujące wskazówki:

  • Zanim wyślesz swoje zgłoszenie, postaraj się dobrze poznać naszą organizację, odwiedzając naszą stronę oraz portale społecznościowe (FacebookInstagramYouTube).
  • Stwórz przyjazne i czytelne dokumenty aplikacyjne, dedykowane dla naszej organizacji.
  • Bądź kreatywny – lubimy aplikacje, które wyróżniają się z tłumu.
  • Pokaż nam, w czym jesteś dobry/a i co chciałbyś/abyś robić w naszej organizacji.

Jeśli nie jesteś pewien/a, jak przygotować swoje dokumenty aplikacyjne, możesz skontaktować się z organizacją wysyłającą z Twojego kraju, która Ci w tym pomoże. Jeśli chcesz się zgłosić, wystarczy aplikować przez platformę Europejski Korpus Solidarności. W treści wiadomości napisz, dlaczego uważasz, że jesteś osobą o mniejszych szansach (dotyczy wolontariatu krótkoterminowego).

Przed wysłaniem swojej aplikacji prosimy o sprawdzenie FAQ.

PRACA

Jesteśmy przekonani, że jako wolontariusz w naszej organizacji doświadczysz niezapomnianej przygody, która zmieni Twoje życie na zawsze! Jako wolontariusz długoterminowy będziesz miał/a okazję poznać naszą kulturę i styl życia, a jednocześnie zdobywać cenne doświadczenie w organizowaniu wydarzeń, pracy z młodzieżą oraz przygotowywaniu różnego rodzaju materiałów promocyjnych. Co więcej, będziesz miał/a szansę nauczyc się języka polskiego oraz poznać nowych ludzi i nawiązać trwałe przyjaźnie.

Jeśli z kolei zdecydujesz się na krótkoterminowy wolontariat grupowy, czekają na Ciebie wyjątkowe wyzwania i niezapomniane przeżycia! Przygotowanie kolejnej edycji Dnia Informacyjnego „Europa dla Młodych wymaga ogromnej pracy i zaangażowania, ale jest to także czas pełen radości, emocji i pozytywnej energii. Razem z nami będziesz tworzyć niezapomniany festiwal dla młodych ludzi z całej Europy, poznawać nowych przyjaciół oraz odkrywać piękno polskiej kultury i tradycji.

Nie zwlekaj dłużej i dołącz do naszej organizacji już teraz! Pracujemy na rzecz społeczności lokalnej oraz młodzieży z całej Europy, a jako wolontariusz będziesz miał/a okazję wpłynąć na życie wielu ludzi oraz poznać swoje mocne strony i zdolności. Warto zaryzykować i spróbować czegoś nowego, a my jesteśmy tu, aby Ci w tym pomóc!

ZAKWATEROWANIE, KIESZONKOWE I PODRÓŻ

Jeśli zostaniesz wybrany do naszego 12-miesięcznego programu wolontariackiego, to bezpłatnie zapewnimy Ci zakwaterowanie w komfortowym mieszkaniu trzypokojowym, gdzie będziesz dzielił/a pokój z innym wolontariuszem. To doskonała okazja, aby poznać nowych ludzi i spędzić czas w towarzystwie ciekawych osób. Co więcej, otrzymasz około 50 PLN dziennie na wyżywienie oraz kieszonkowe, które będziesz mógł odebrać na swoim nowo otwartym koncie bankowym. Mieszkanie znajduje się tylko 10 minut spacerem od biura naszego stowarzyszenia, więc będziesz miał/a łatwy dostęp do pracy i codziennych zajęć.

Jeśli zdecydujesz się na krótkoterminowy program wolontariacki, zatrzymasz się w naszym hostelu, gdzie będziesz dzielił/a pokój z jednym lub dwoma innymi wolontariuszami. Na pokrycie kosztów zakwaterowania otrzymasz odpowiednie środki finansowe, a także około 1600 PLN na wyżywienie i kieszonkowe w gotówce. W dni robocze zapewniamy Ci również jednodaniowy obiad, abyś mógł/a w pełni skupić się na swojej pracy i uczestniczyć w zajęciach z naszą społecznością.

A co z kosztami podróży? Bez obaw – pokryjemy je za Ciebie! Jeśli zostaniesz wybrany/a do programu, zwrócimy Ci koszty podróży, które zostały uwzględnione w budżecie projektu (zazwyczaj między 180-360 EURO).

Cieszymy się, że od 2016 roku możemy gościć wolontariuszy europejskich i pomagać im w rozwijaniu ich umiejętności. Do tej pory przyjęliśmy ponad 140 osób, a Ty możesz być kolejnym/a z nich!