Open Café

Watch This Video

Play Now

Daj się poznać i wpadnij na Open Café! Co środę, o 18.00 spotykamy się w rzeszowskim Urban Lab Rzeszów. Spotkania Open Café odbywają się w języku angielskim i są prowadzone przez międzynarodowych wolontariuszy pracujących w naszej organizacji w ramach programu Europejski Korps Solidarności. Open Café to przestrzeń do odkrywania innych kultur, podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz do uczestnictwa w ciekawych zajęciach i warsztatach. Dzięki cotygodniowym spotkaniom, młodzi ludzie z Rzeszowa mają okazję porozmawiać na temat lokalnych i globalnych problemów społecznych, a przede wszystkim podszlifować swój angielski. Open Café stawia sobie za cel promowanie otwartego i zintegrowanego społeczeństwa. Jest okazją dla młodych Rzeszowian – zarówno tutaj urodzonych jak i tych, którzy przenieśli się do naszego miasta z odległych zakątków świata – do spotkania się i poznania się nawzajem.

Z kubkiem gorącej kawy bądź herbaty w dłoni, tworzymy przestrzeń do odkrycia innych kultur, podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz do uczestnictwa w ciekawych zajęciach i warsztatach.

Open Café to również miejsce dla Was – do dyskusji oraz poszerzania wiedzy i świadomości na temat lokalnych i globalnych problemów społecznych. Wstęp na wydarzenie był wolny. Jeśli chcesz być na bieżącą z naszymi wydarzeniami, dołącz do grupy Open Café Rzeszów na Facebooku, oraz śledź nasze profile społecznościowe.

Spotkania Open Café odbywają się (niemal) nieprzerwanie od 2016 roku! i realizowane były już w wielu miejscach – w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Obecnie dzięki gościnności Urzędu Miasta Rzeszów możemy je realizować w Urban Lab-ie.

 Sukces Open Café w Rzeszowie zainspirował nas do popularyzowania tego formatu również w innych krajach. Dzięki programowi Erasmus Plus, Sektor Młodzież, w ramach partnerstw strategicznych realizujemy międzynarodowe projekty popularyzujące Open Café w całej Europie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: www.open-cafe.eu.   
  1. Zobacz galerię zdjęć z naszych poprzednich spotkań
  2. New-season 2021/2022 w Urban Lab
  3. Lato 2021 na Kwadracie Kultury
  4. Open Café w BWA Rzeszów, edycje 2019-2020
  5. Sezon 2017/2018 w RIK-u
  6. Sezon 2016/2017 w RIK-u