INPRO-Flyer

Kim Jesteśmy​

INPRO powstało w 2014 roku w Rzeszowie, stolicy województwa podkarpackiego, z inicjatywy międzynarodowej grupy przyjaciół, których pasje i cele połączyły się w realizacji wspólnych działań. Jesteśmy zaangażowani w działalność trzeciego sektora, posiadamy doświadczenie jako wolontariusze, koordynatorzy inicjatyw i zarządzający organizacją. To nasze doświadczenia i pasja skłoniły nas do założenia własnego stowarzyszenia, które ma na celu propagowanie międzynarodowej współpracy i budowanie społeczności, w której różnorodność kulturowa stanowi siłę i inspirację.

Nasza praca przy różnych projektach utwierdziła nas w przekonaniu, że różnorodność kulturowa jest nie tylko cennym źródłem inspiracji, ale również istotnie kształtuje nasze postawy i spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Nasza misja polega na podnoszeniu świadomości na temat wartości międzynarodowych inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnej.

Nasze inicjatywy skupiają się przede wszystkim na rozwoju osobistym i edukacji młodych ludzi z Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Poprzez projekty i warsztaty, chcemy dotrzeć do osób nie tylko pochodzących z innych kultur, ale również reprezentujących różnorodność pod względem wieku, przekonań i wierzeń. Działania stowarzyszenia nie ograniczają się do formalnych programów edukacyjnych, tworzymy także międzynarodowe środowisko, które zapewnia przestrzeń do indywidualnego rozwoju jednostek. Otwieramy społeczność na dialog na tematy lokalne, narodowe i międzynarodowe, ponieważ wierzymy, że różnorodność kulturowa jest źródłem inspiracji i możliwości wzajemnego poznawania się.

Nasza organizacja prowadzi również programy na rzecz integracji cudzoziemców mieszkających w Rzeszowie ze społecznością lokalną. Dzięki temu staramy się budować mosty między różnymi kulturami i pomagać w tworzeniu zintegrowanej społeczności. Jesteśmy przekonani, że nasza praca przynosi wartość dodaną, przyczyniając się do otwierania się mieszkańców Rzeszowa i województwa podkarpackiego na różnorodność społeczną i kulturową oraz budując zintegrowane i otwarte społeczeństwo.

Prowadzimy programy wymian młodzieżowych, międzynarodowych szkoleń i seminariów dla edukatorów. Organizujemy programy praktyk zawodowych oraz wymian międzyszkolnych dla zagranicznych szkół. Regularnie odwiedzamy szkoły, organizujemy kluby młodzieżowe oraz spotkania społeczno-kulturowe pod hasłem Open Café. Raz na kwartał organizujemy festiwale informacji młodzieżowej, Co więcej, zawsze angażujemy się w lokalne imprezy, wystawy, pikniki czy targi. Nasza praca to nasza pasja i staramy się zarażać nią innych!

A nasza siedziba znajduje się w samym sercu Rzeszowa – w budynku głównego dworca kolejowego. Dysponujemy wielofunkcyjną przestrzenią o powierzchni 350m2, w której znajdują się nasze biura, sala warsztatowa, zaplecze socjalne oraz część hostelowa z 7 pokojami i 24 miejscami noclegowymi. Naszym gościom zapewniamy wspólne prysznice z toaletami (damskie i męskie), w pełni wyposażoną kuchnię oraz nieograniczony dostęp do internetu. Cieszymy się, że nasza przestrzeń może służyć nie tylko nam, ale również innym ludziom, którzy odwiedzają nasze miasto.