Warsztaty W Szkołach

Zapraszamy szkoły i inne instytucje publiczne z województwa podkarpackiego pracujące z młodzieżą do skorzystania z oferty bezpłatnych warsztatów. Nasi wolontariusze są gotowi zrealizować warsztaty dla Państwa uczniów i dostosować zajęcia do Państwa potrzeb i życzeń. Wszystkie zajęcia będą prowadzone w języku angielskim, a szkoła może wybrać spośród trzech typów zajęć.

Pierwszą z dostępnych opcji są zajęcia integracyjno-rozwojowe, podczas których uczniowie biorą udział w ćwiczeniach przełamujących nieśmiałość oraz uczących pracy w grupie. Zajęcia trwają około półtorej godziny. Ich celem jest tworzenie i umacnianie więzi między uczniami oraz rozwijanie ich umiejętności porozumiewania się w języku angielskim.

Kolejnym typem zajęć są warsztaty międzykulturowe, które poprzez gry i interaktywne zabawy rozwijają wiedzę i świadomość na temat innej kultury. Zajęcia trwają 45 minut lub półtorej godziny.

Ostatnią opcją są prezentacje o kraju wolontariusza, dzięki którym młodzież przybliża sobie realia i kulturę innego kraju, równocześnie zostaje zachęcona i zainspirowana do podróży do tych miejsc. Ze względu na słabą znajomość języka polskiego przez naszych wolontariuszy, podczas warsztatów prosimy o obecność osoby, która w razie konieczności może zapewnić tłumaczenie. Warsztaty są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów i terminów spotkań. Szkoły spoza Rzeszowa prosimy jedynie o zwrot kosztów dojazdu dla wolontariuszy (bilety), bądź zapewnienie transportu do Państwa placówki. Aby zamówić warsztaty, prosimy o wypełnienie formularza.

Kontakt: Joanna, koordynatorka wolontariuszy, joanna@goinpro.org, +48 789 338 881