Wymiany młodzieży Erasmus+​

Szukasz niezapomnianych przygód i okazji do poznania rówieśników z innych krajów? Wymiana młodzieży to idealna okazja dla Ciebie! To kilkudniowy program, który pozwoli Ci poznać młodzież z różnych krajów, zintegrować się z nimi, a także wspólnie pracować i wymieniać się pomysłami. Podczas wymiany będziesz mieszkał/mieszkała przez tydzień z młodzieżą z co najmniej dwóch różnych krajów i pracował/pracowała razem z nimi nad wspólnym projektem. Będziesz miał/miała także okazję do dyskusji i konfrontacji różnych tematów oraz poznania wyjątkowych spojrzeń na kraje i kulturę innych uczestników.

To jednak nie wszystko! Program wymiany jest wypełniony po brzegi nieformalną edukacją, którą zdobędziesz podczas udziału w warsztatach, ćwiczeniach, debatach, symulacjach oraz zajęciach na świeżym powietrzu.

Jeśli chcesz wziąć udział w wymianie młodzieży, śledź nasze media społecznościowe, gdzie regularnie publikujemy oferty takich projektów i zasady aplikowania. A jeśli marzysz o wyjeździe za granicę, mocno zachęcamy Cię najpierw do uczestnictwa w naszych lokalnych wydarzeniach, takich jak Open Cafe oraz zgłoszenia się na jedną z wymian, które organizujemy w Rzeszowie. To idealny sposób, abyśmy mogli Cię lepiej poznać i później zaproponować Ci zagraniczny wyjazd, który spełni Twoje oczekiwania!

Wymiany trwają zazwyczaj od 5 do 21 dni i są skierowane do osób w wieku 13-30 lat. Co najlepsze, udział w programie jest zazwyczaj bezpłatny! Koszty podróży, zakwaterowania oraz związane z aktywnościami są pokrywane przez program Erasmus Plus – Sektor Młodzież. Nie przegap swojej szansy na niezapomniane doświadczenia i zgłoś się już dziś!

Sprawdź projekty tutaj ⬇️