Wymiany młodzieży Erasmus+​

Marzysz o niezapomnianych przygodach i okazji do poznania rówieśników z innych krajów? Wymiana młodzieży to doskonała szansa dla Ciebie! To kilkudniowy program, który umożliwi Ci spotkanie młodzieży z różnych zakątków świata, integrację z nimi oraz wspólne działanie nad fascynującym projektem. Podczas wymiany będziesz mieszkać przez tydzień z młodzieżą z co najmniej dwóch różnych krajów, pracując razem nad inspirującym zadaniem. Ponadto, będziesz miał/a okazję do prowadzenia dyskusji, konfrontacji różnych tematów oraz poznania wyjątkowych spojrzeń na kraje i kultury innych uczestników.

Nasze wymiany trwają zazwyczaj od 5 dni i są skierowane do osób w wieku od 16 do 25 lat. Udział w programie jest bezpłatny! Dzięki środkom europejskim z programu Erasmus+, pokrywamy koszty podróży, zakwaterowania oraz uczestnictwa w programie!

Program wymiany to intensywny czas, wypełniony nieformalną edukacją poprzez udział w warsztatach, ćwiczeniach, debatach, symulacjach i zajęciach w różnych ciekawych lokalizacjach w mieście, oraz na świeżym powietrzu. Każdego roku organizujemy w Rzeszowie 4-6 takich wymian, każda z nich gromadzi około 25 osób zarówno z Podkarpacia, jak i z różnych krajów.

Jeśli jesteś z województwa podkarpackiego i chcesz wziąć udział w wymianie młodzieży w Rzeszowie, śledź nasze media społecznościowe, gdzie regularnie publikujemy oferty takich projektów oraz informacje dotyczące zasad aplikowania. Możesz również skontaktować się z nami drogą mailową lub za pośrednictwem mediów społecznościowych, aby wyrazić swoje zainteresowanie! Warto wiedzieć, że oferta wymian jest szczególnie skierowana do lokalnej młodzieży, która jest aktywna społecznie, udziela się jako wolontariusze, aktywiści, uczestniczą w naszych lokalnych warsztatach czy wydarzeniach, bądź są zaangażowani w inne inicjatywy!

Jeżeli natomiast mieszkasz w Podkarpackiem i marzysz o wyjeździe z nami za granicę na taką wymianę, to mamy również takie możliwości! Współpracujemy z wieloma organizacjami, które regularnie zapraszają nas do udziału w takich projektach i chętnie wysyłamy na nie lokalną młodzież. Pozwól nam Cię jednak najpierw poznać, weź udział w jednej z wymian w Rzeszowie, uczestnicz w lokalnych wydarzeniach, a my z pewnością znajdziemy ofertę wyjazdu idealną dla Ciebie!

Jeśli natomiast jesteś z innego kraju i chcesz przyjechać do Rzeszowa na wymianę organizowaną przez nas, skontaktuj się bezpośrednio z naszym partnerem, który promuje nasze wymiany i prowadzi proces selekcji uczestników. Obecnie współpracujemy z następującymi krajami i organizacjami: