Youth in lens INPRO
Wymiana młodzieży

Młodość W Obiektywie

Młodość w obiektywie to wymiana młodzieży, która odbyła się w dniach 9-15 stycznia 2022 roku. 25 młodych ludzi z Polski, Węgier, Portugalii i Czech spotkało się w Rzeszowie, aby się rozwijać się poprzez pogłębianie wiedzę o fotografii. Zadaniem uczestników było stworzenie całej wystawy fotograficznej, która została pokazana na wernisażu zorganizowanym w Biurze Wystaw Artystycznych w centrum Rzeszowa. Fotografie dotyczyły trudności, z jakimi borykają się młodzi ludzie w swoich krajach i przedstawiały Cele Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ.

Youth in lens INPRO, rzeszow

Projekt został zainicjowany i koordynowany przez INPRO we współpracy z Associação Nó Gordio z Portugalii, Dům dětí a mládeže Horažďovice z Czech oraz KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület z Węgier.

Grupa spędziła pierwszy dzień na poznawaniu się i pierwszym zwiedzaniu miasta Rzeszowa, z zadaniem zespołowego odkrywania najważniejszych punktów w mieście. W kolejnych dniach najpierw przeszli podstawowe szkolenie fotograficzne z profesjonalnym fotografem, a następnie próbowali samodzielnie zastosować nowo nauczone umiejętności. Grupa miała również okazję debatować na temat fotografii w szerszym kontekście: od manipulacji w mediach do reklam, wraz z połączeniem zdjęć z dziennikarstwem i wpływem na społeczeństwo.

Tematyka zdjęć do wystawy została zdecydowana po warsztatach dotyczących globalnych i lokalnych problemów oraz praw człowieka. Każdy uczestnik otrzymał inspirację do przedstawienia światowego problemu za pomocą obrazu. Gdy zdjęcia były gotowe, nadszedł czas na ich edycję i modyfikację z pomocą naszych długoletnich wolontariuszy.

Wydrukowane fotografie umieszczono w ramach i wywieziono na wernisaż. Część uczestników była odpowiedzialna za promocję wystawy, pozostali skupili się na szczegółach związanych z przebiegiem wernisażu. Wieczór był bardzo udany, każdy nowy fotograf miał czas na wytłumaczenie swojej pracy, a zdjęcia wzbudziły zainteresowanie zwiedzających.

Youth in lens youth exchange INPRO

Więcej zdjęć z wymiany młodzieżowej Młodość w obiektywie można obejrzeć w tej galerii zdjęć z naszego wernisażu, który odbył się w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie.

Nasi partnerzy:

1. Stowarzyszenie Projektów Miedzynarodowych „INPRO” – Polska

2. Associação Nó Górdio – Portugalia

3. KÖZ-Pont Ifjúsági Egyesület – Węgry

4.  Dům dětí a mládeže Horažďovice – Czechy

Projekt jest współfinansowany w ramach programu  Erasmus+.