Koordynowanie EKS Dla Jednostek

Współpracujemy z innymi podmiotami przy realizacji projektów, polegających na przyjmowaniu wolontariuszy z Europejskiego Korpusu Solidarności do pracy w Waszych organizacjach.

Jeśli:

  • prowadzisz instytucję publiczną lub organizację pozarządową,
  • nie masz czasu, ochoty lub możliwości zajmować się takimi rzeczami jak pisanie wniosków, prowadzenie rekrutacji, koordynowanie i rozliczanie projektu, pisanie raportów,
  • masz warunki lokalowe, zespół oraz pomysł na zakres obowiązków dla wolontariusza zagranicznego i chcesz stworzyć dla niego/niej miejsce pracy,

to zapraszamy do kontaktu!

Współpraca z naszą organizacją przy realizacji projektu jest całkowicie bezpłatna. Nie pobieramy żadnych opłat za pisanie wniosków czy koordynowanie programu. Jako organizacja z kilkuletnim doświadczeniem w realizacji projektów wolontariatu Europejskiego Korpusu Solidarności (dawniej Wolontariat Europejski w ramach Erasmus Plus) możemy wspierać Cię na każdym etapie uczestnictwa w programie – od pozyskania niezbędnego Znaku Jakości dla Twojej instytucji, poprzez pisanie wniosków o dofinansowanie, szukanie odpowiedniego wolontariusza, wypłacanie mu kieszonkowego, szukanie zakwaterowania czy administrowanie i rozliczanie projektu. Po Twojej stronie natomiast jest przede wszystkim organizacja codziennej pracy dla wolontariusza, wdrożenie go w zakres obowiązków oraz wspieranie go na co dzień. Wolontariusze mogą pracować z Tobą przez kilka miesięcy, najdłużej przez rok – to zależy od Twoich potrzeb i dalszych ustaleń.

Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda goszczenie wolontariuszy w praktyce i dlaczego warto, zachęcamy do skontaktowania się z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie, które od 2022 roku przyjmuje wolontariuszy we współpracy z nami.

Kontakt: Beata Szmuc, beata@goinpro.org / +48 721 109 179