Dzień Informacyjny „Europa dla Młodych”

Dzień Informacyjny „Europe For Youth” to cykliczna impreza inicjowana przez grupy międzynarodowych wolontariuszy INPRO, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa w ramach unijnego programu Europejski Korpus Solidarności. Wydarzenie to, to nie tylko zwieńczenie ich pobytu, ale również okazja dla rzeszowian, by lepiej poznać programy europejskie dla młodzieży takie jak Erasmus Plus czy EKS, odkryć kulturę różnych rejonów świata, przełamać bariery językowe, stereotypy i po prostu ciekawie spędzić popołudnie.

Kolejna edycja odbędzie się w środę, 7 grudnia 2022 w Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie (1 piętrze w Galerii Paniaga). Zapraszamy w godzinach w godzinach 10.00 – 17.00! Wstęp wolny!

Wydarzenie otwarte dla wszystkich wszystkich zainteresowanych tematyką europejską oraz młodzieżową, w szczególności do młodzieży szkół średnich oraz studentów!

 

 

CHCESZ SPRAWDZIĆ, CZY JEST NOWY PROJEKT?

Sprawdź naszą stronę!

W programie między innymi:

  • Europejski Korpus Solidarności – poznaj możliwości wolontariatu. Spędź rok za granicą za darmo!
  • Human Library: 6 historii sześciu osób, które wyjechały na projekt.
  • Erasmus+ dla wszystkich, nie tylko dla studentów. Przyjdź i dowiedz się, jaki będzie Twój 1-szy projekt.
  • Kącik kulturowy, prezentacje krajów, quizy i gry pomagające odkryć kraje pochodzenia wolontariuszy: Hiszpania, Kazachstan, Turcja, Gruzja, Armenia, Włochy, Egipt, Ukraina i Wietnam.
  • Eurodesk – punkt informacyjny dla młodzieży, w którym można dowiedzieć się więcej o możliwościach dla młodzieży i dorosłych oferowanych przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus + lub ESC
  • Chillout Zone – miejsce, gdzie można się zrelaksować przy kawie, herbacie i grach planszowych
  • Debaty na tematy młodzieżowe i europejskie